Jak wybrać przytulankę dla niemowlęcia?

Pluszowe maskotki to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, które towarzyszą im już od pierwszych tygodni życia. Gdy maluch dostanie tą jedyną, wyjątkową przytulankę, przywiązuje się do niej i nie rozstaje się z nią przez całe lata. Prawie każdy z nas miał w dzieciństwie takiego ulubionego pluszowego przyjaciela. Dlatego jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami i poszukujemy idealnej zabawki dla naszej pociechy lub też chcemy kupić ją na prezent dla bliskiej nam rodziny, z pewnością powinniśmy zainteresować się maskotkami. Czym należy się kierować podczas wyboru przytulanki dla niemowlęcia?

Nauka i zabawa w jednym

Dzieci uwielbiają dotykać i trzymać w rączkach miękkie maskotki. Jednymi z najmodniejszych i najchętniej kupowanych produktów w sklepach z zabawkami są misie dla niemowlaka. Obecnie mamy jednak do wyboru mnóstwo różnych pluszowych zwierzątek- króliczków, koników, kotków, sówek i wielu innych. Co ciekawe, specjaliści zalecają podarowanie dziecku maskotki w celu nauki radzenia sobie z lękiem separacyjnym. Kiedy mama na chwilę pozostawi je same, może przytulić się do ukochanej zabawki i od razu poczuć się bezpieczniej. Przeglądając oferty sklepów z artykułami dziecięcymi można łatwo zauważyć, że misie dla niemowlaka najczęściej występują w kontrastowych kolorach, na przykład czerwonym, czarnym i białym. Nie jest to przypadek. Taka kolorystyka pomaga dziecku skupić wzrok na zabawce i co za tym idzie- wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową. Pluszaki, które dodatkowo są uszyte z kilku materiałów o różnej fakturze wspierają również rozwój sensoryczny malucha. Taka zabawka będzie idealnie spełniać swoją rolę i warto, by towarzyszyła dziecku już od pierwszych dni życia. Jeśli planujemy zakup maskotki na prezent, z pewnością świetnym pomysłem jest pluszak personalizowany. Przytulanka z wyhaftowanym imieniem dziecka będzie przez lata stanowić dla niego szczególną pamiątkę i niewątpliwie wzruszy rodziców pociechy.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W wypadku zabawek niemowlęcych bezwzględnie trzeba upewnić się, że są one całkowicie bezpieczne. Dlatego misie dla niemowlaka powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i posiadać specjalne atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Warto również sprawdzić, czy pluszak nie zawiera żadnych twardych ani ostrych elementów. Jeśli wybierzemy maskotkę, która będzie nie tylko piękna, ale też bezpieczna i wspomagająca prawidłowy rozwój dziecka, to możemy być całkowicie pewni, że spełni ona potrzeby obdarowanego malucha.

Jak wybrać przytulankę dla niemowlęcia?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here