Jakie łóżeczko dla dziecka kupić?

Typowe łóżeczko niemowlęce

Łóżeczka występują głównie w wymiarach 120 × 60 oraz 140 × 70. Mniejszą powierzchnie mają kołyski, dostawki i kosze, które mają ok. 90 × 40, ale przydają się one tylko przez pierwsze miesiące życia, dopóki dziecko nie zacznie siadać lub się wspinać po barierkach.120 × 60 czy 140 × 70 w zależności jak długo chcesz, żeby łóżeczko Wam posłużyło i czy zależy wam, aby było ono z maluszkiem jak najdłużej. Jeżeli planujecie, od razu dziecku urządzić pokoik polecam, łóżeczko 140 × 70 wytrzyma nawet do 6 lat, ale jeśli na razie nie planujecie, urządzać pokoju dziecku spokojnie można zaopatrzyć się w łóżeczko 120 × 60, które posłuży przez nawet 2 lata.

Na co zwracać uwagę?

Kupując, już łóżeczko zwracanie uwagi na wygląd powinno być odłożone na bok, ponieważ najważniejsze jest, aby było ono bezpieczne i funkcjonalne. Powinniście zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane. Najlepszą opcją jest łóżeczko z drewna sosnowego, ponieważ jest bardzo wytrzymałe. Ważne jest, także to, by szczeliny między szczebelkami nie były większe niż 6 cm. Jeśli chodzi o funkcjonalność najlepiej mieć łóżko, które można przerobić, aby mogło, służyć niemowlakowi, jak i starszemu dziecku np. łóżeczko z szufladą przyda się w tym, a także w tym wieku, ponieważ można schować tam ubranka, pościel czy nawet zabawki.

Co trzeba dokupić do łóżeczka?

Należy się zaopatrzyć w parę ważnych rzeczy takich jak materac, ceratkę, która będzie ochroną przed zakończeniem materaca, pościel (najlepiej na początek kupić rożek) i ochraniacz do łóżeczka, który zabezpiecza przez wsadzeniem rączki, czy nóżki pomiędzy szczebelki, ale i chroni przed uderzeniami.

Co trzeba jeszcze wiedzieć przy kupnie łóżeczka?

‎Malutkie dziecko nie potrzebuje od razu od pierwszych dni sowiego życia kompletu pościeli jedyne co mu potrzebne to prześcieradło z podkładką, okrycie (kocyk lub rożek). Jeśli chodzi, o późniejszy okres życia będziemy na pewno potrzebowali ochraniacza, lecz większy wybór jest do łóżeczek o wymiarze 120 × 60 cm. Niektóre łóżeczka posiadają także płozy, dzięki którym można je bujać, lecz przy ewentualnym zakupie koniecznie trzeba sprawdzić, czy opcje bujania można zablokować. Istnieje także inny model z kołkami, który pozwala przemieszczać łóżeczko między pomieszczeniami, ale nadaje się on bardziej do większych mieszkań. Należy też sprawdzić m.in. czy nie ma ostrych krawędzi, zadziorów, wystających gwoździ, małych elementów itp. Jeśli chodzi, o montaż łóżeczka powinien być prosty i nie wymagać już od was kupowania specjalnych sprzętów. Materiały użyte do produkcji tego łóżeczka powinny być certyfikowane, atestowane i z aktualną normą bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj