Jakie zabawki dla dwulatka kupić?

Dwuletnie dziecko przebywa w fazie bardzo intensywnego rozwoju, dlatego potrzebuje odpowiedniej stymulacji wielu bodźców by rozwijać się prawidłowo. Najlepszą formą pobudzenia rozwoju dziecka są oczywiście zabawki, dlatego przemyślany wybór i zakup odpowiednich zabawek jest tak ważny. Wielu młodych rodziców zastanawia się jakie zabawki dla dwulatka kupić aby nie były one tylko formą rozrywki i zajęcia uwagi dziecka ale także spełniały rolę edukacyjną i poznawczą.

Jest wiele różnych kategorii zabawek spełniających tę rolę. Warte polecenia to:

zabawki interaktywne, dźwiękowe, dzięki muzyce stymulowany jest rozwój mózgu oraz układu nerwowego, dlatego jest ona bardzo istotnym elementem rozwoju dziecka. Wpływa praktycznie na wszystkie obszary rozwoju maluszka począwszy od intelektu, emocjonalności po motorykę.

zabawki edukacyjne, duże puzzle od dwóch lat, znacząco rozwijają mózg dziecka i sprawność psycho-fizyczną.

klocki lego duplo zasługują na odrębną kategorię ponieważ występują w przeróżnych odmianach tematycznych i są wspaniałą bazą poznawczą świata dla maluchów, a także ćwiczą ich twórczość i kreatywność.

tunel to ciekawa propozycja dla pełnych energii dwulatków, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Dzieci uwielbiają przez niego przechodzić, a przy okazji ćwiczą obustronną koordynację ruchową. Zaletą tej zabawki jest także fakt, że po złożeniu zajmuje mało miejsca.

– zabawki typu plastelina, malowanki to znakomita zabawa rozwijająca uzdolnienia manualne i plastyczne. Zabawy plasteliną rozwijają w dziecku myślenie przestrzenne oraz kreatywność.

– Znakomite są książeczki z odpowiednim przeznaczeniem wiekowym, które kształtują wyobraźnię i wspierają rozwój intelektualny dwulatka. Zaszczepienie w dziecku miłości do książek powinno rozpoczynać się jak najwcześniej dobierając odpowiednie treści.

Zadając sobie pytanie jakie zabawki dla dwulatka kupić, warto zastanowić się też nad zapewnieniem dziecku nie tylko optymalnych warunków do rozwoju ale też pełnego bezpieczeństwa. Przed zakupem zaleca się sprawdzić opinie o producencie oraz gdzie jest produkowany dany model zabawek. Należy zwrócić uwagę również na materiały, z których zabawki są wykonane, czy nie posiadają ostrych krawędzi i małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć w trakcie zabawy. Najlepsze zabawki dla dwulatka, które warto kupić to przede wszystkim te w pełni bezpieczne, wykonane z tworzyw najwyższej jakości przez producentów, dla których najważniejsza jest troska o najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj