Pierwsza Komunia Święta, jak przygotować na nią dziecko?

Pierwsza Komunia Święta jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem, na które bez wątpienia należy odpowiednio przygotować dziecko. Niestety, bardzo wiele osób traktuje komunię jako okazję do wspaniałego przyjęcia. Owszem, możliwość spędzenia Komunii w gronie najbliższych czyni ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę również na aspekt duchowy tego wydarzenia i właściwie przygotować do niego dziecko.

Pierwsza Komunia Święta – wyjaśnij dziecku dlaczego jest ważna.

Pierwszą Komunię Świętą obchodzą osoby, które są wierzące. Nie da się jednak ukryć, że Pierwsza Komunia Święta kojarzy się dzieciom głównie z atrakcyjnym przyjęciem, podczas którego będą mogły spożywać swoje ulubione potrawy. Nie da się bowiem nie zauważyć, że podczas przyjęcia komunijnego dziecko ma okazję spożyć dużą ilość słodkości. Dzień Pierwszej Komunii Świętej kojarzy się dzieciom także z atrakcyjnymi prezentami, wśród których bardzo często znajdują się gadżety służące rozrywce. Od części krewnych i przyjaciół dziecko otrzyma również złotą biżuterię z krzyżykiem, medalik lub pieniądze. Zanim nadejdzie wyjątkowy dzień Komunii, warto porozmawiać z dzieckiem o aspekcie duchowym tego ważnego wydarzenia. Jednorazowa rozmowa na niewiele się jednak zda, dlatego warto przeprowadzać regularne pogadanki z naszym dzieckiem. Wytłumaczmy mu, że w Komunii Świętej przyjdzie do niego sam Pan Jezus. Możemy wspomóc się w tym celu książeczkami traktującymi o tematyce Pierwszej Komunii Świętej lub poprosić o pomoc kapłana. Bardzo istotna jest również wspólna modlitwa. Wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym jak przygotować dziecko na Pierwszą Komunię Świętą powinni wspólnie z nim się modlić o dobre przeżycie tego dnia.

Przygotuj z dzieckiem oprawę Pierwszej Komunii Świętej.

Każdemu rodzicowi bez wątpienia zależy na tym, aby Pierwsza Komunia Święta jego dziecka miała wyjątkową oprawę. Na pewno zależy na tym również i dzieciom. Z tego też względu dobrze byłoby postarać się zatroszczyć o to, aby ten dzień był udany pod każdym względem. Wspólne przygotowania bez wątpienia wzmocnią więzy rodzinne łączące dziecko z rodzicem, przez co dzień Komunii będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Na pewno dobrze by było zadbać o to, aby zaserwować potrawy, które nasze dziecko lubi. Być może dobrym pomysłem będzie wspólne upieczenie komunijnego tortu. Dobrze jest postarać się także o to, aby stół oraz dom był odpowiednio udekorowany. Nie zapomnijmy również o starannym wyprasowaniu sukienki lub alby, w której dziecko ma wystąpić podczas Pierwszej Komunii Świętej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj