Wyprawka szkolna, co powinno się w niej znaleźć?

Początek roku szkolnego wiąże się z dużymi wydatkami dla rodziców. Chcąc kupić naszemu dziecku niezbędną wyprawkę szkolną musimy liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych. Lista potrzebnych przedmiotów jest dość obszerna, dlatego warto zacząć odpowiednio wcześnie ją przygotowywać.

Co konkretnie powinna zawierać wyprawka szkolna? Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, przy wyborze przedmiotów szkolnych? Z czego najbardziej będzie zadowolona nasza pociecha? Sprawdźmy.

Dobra wyprawka szkolna powinna być wyposażona w:

  • Plecak. Wyborowi plecaka należy poświęcić szczególną uwagę. Należy zadbać o to, by był odpowiednio skonstruowany, dopasowany do wzrostu dziecka i nie wpływał negatywnie na jego postawę. Najlepszą decyzją będzie wybór plecaka, który posiada grube i trwałe ramiona oraz sztywne plecy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że plecak będzie służył naszemu maluchowi przez długi czas.
  • Podręczniki. Obecnie wszystkie książki potrzebne do realizacji podstawy programowej w klasach podstawowych są zapewnione przez szkołę i są bezpłatne. Możemy jednak zakupić inne pomoce naukowe, które pozwolą dziecku lepiej przyswajać nabytą wiedzę.
  • Piórnik. W przypadku piórnika najlepiej zdecydować się na piórnik z większą ilością przegródek. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać w nim odpowiedni ład i porządek, a każda przyrząd będzie miał swoje miejsce.
  • Zeszyty. To niezbędna pozycja na liście. Do każdego przedmiotu powinniśmy kupić oddzielny zeszyt (najlepiej w różnych kolorach, by dziecko nie miało problemu z ich rozróżnieniem). Do zajęć matematyczno – przyrodniczych należy kupić zeszyt w kratkę, a do przedmiotów humanistycznych w linie. Należy pamiętać, że dla pierwszoklasistów konieczny będzie zeszyt w trzy linie, a dla uczniów w starszych klasach w jedną.
  • Strój na zajęcia gimnastyczne. Należy zadbać o to, by dziecko posiadało wygodny i schludny strój do wykonywania zajęć wychowania fizycznego. Konieczne będzie kupno dwóch oddzielnych zestawów – jeden na okres zimowy i drugi na okres letni. Zwróćmy uwagę również na kolor stroju. Postawmy na stonowane barwy. W większości szkół preferuje się by koszulka była koloru białego (bez nadruków) a spodnie czarnego bądź granatowego. Ponadto powinniśmy zaopatrzyć dziecko w jedną parę dopasowanych butów sportowych.
  • Przybory plastyczne i inne artykuły szkolne – flamastry, plastelina, farby, klej, nożyczki, linijka, zakreślacze, gumka, strugaczka, kredki itp. Ta lista jest naprawdę długa! Jednak warto byśmy zadbali o to, by nasze dziecko było w posiadaniu przedmiotów, które pozwolą mu rozwijać swoją kreatywność i zdolności plastyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj