Zabawki dla dziesięciolatki – co wybrać?

Kupno zabawek dla dzieci bardzo często przysparza nam kłopotu. I choć w sklepach znajdziemy bardzo szeroki asortyment dziecięcy to wyzwanie nadal pozostaje. Zwłaszcza, jeśli planujemy wybrać coś dla starszego dziecka, które ma już określone zainteresowania i ulubione rozrywki.

Zabawki dla dzieci nie są przeznaczone jedynie dla kilkulatków. Wiele kreatywnych i bardzo rozwijających produktów jest stworzona z myślą o starszych dzieciach. Tylko co z nich wybrać choćby dla ciekawej świata dziesięciolatki?

Zabawki edukacyjne dla dziesięciolatki

Na każdym etapie życia dziecko potrzebuje odpowiednich bodźców, które będą pobudzać rozwój nowych umiejętności oraz inspirować samodzielnego do działania. Pomocne w tym są oczywiście odpowiednio dobrane zabawki, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku niemowląt, przedszkolaków czy starszych pociech. W ostatnim przypadku warto wybierać przede wszystkim te produkty, które odpowiadają ich zainteresowaniom. Zwracajmy też uwagę na walory edukacyjne i kreatywne, które przez zabawę, mogą poszerzać wiedzę, uczyć logicznego, a nie schematycznego myślenia oraz skłaniać do śmiałego i konstruktywnego rozwiązywania problemów. Interesujące zabawki dla dziewczynek znajdziesz w ofercie https://www.kaufland.pl/asortyment/kidland.html.

Zabawki dla dziesięciolatki mogą też być pomocne w budowaniu dobrych i stabilnych relacji z innymi członkami rodziny. W tym celu wybierzmy te, które wymagają uczestnictwa kilku osób i współpracy między nimi.

Prezenty dla dziesięciolatki

Wybór prezentu dla dziesięciolatki to trudne zadanie nawet dla jej rodziców. To czas bardzo szybkiego rozwoju dziecka i częstej zmiany jego hobby oraz sposobu spędzania czasu. Nie znaczy to jednak, że mimo wielkich starań nie będziemy w stanie niczego kupić. W tym wieku dziewczynki bardzo chętnie sięgają między innymi po:

  • puzzle,
  • gry planszowe,
  • zestawy kreatywne służące do modelowania, szycia czy tworzenia kosmetyków,
  • zestawy plastyczne,
  • zabawki elektroniczne,
  • tematyczne zestawy klocków,
  • gry zręcznościowe.

Takie zabawki mają wiele zalet. Przede wszystkim są na tyle uniwersalne, że posłużą przynajmniej przez kilka lat. Co więcej, są świetną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, którzy podczas wspólnej rozrywki będą się doskonale bawić, lepiej poznawać i jednocześnie stale rozwijać kolejne zdolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj