Jak wybrać przytulankę dla niemowlęcia?

Pluszowe maskotki to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, które towarzyszą im już od pierwszych tygodni życia. Gdy maluch dostanie tą jedyną, wyjątkową przytulankę, przywiązuje się do niej i nie rozstaje się z nią przez całe lata. Prawie każdy z nas miał w dzieciństwie takiego ulubionego pluszowego przyjaciela. Dlatego jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami i poszukujemy idealnej zabawki dla naszej pociechy lub też chcemy kupić ją na prezent dla bliskiej nam rodziny, z pewnością powinniśmy zainteresować się maskotkami. Czym należy się kierować podczas wyboru przytulanki dla niemowlęcia?

Nauka i zabawa w jednym

Dzieci uwielbiają dotykać i trzymać w rączkach miękkie maskotki. Jednymi z najmodniejszych i najchętniej kupowanych produktów w sklepach z zabawkami są misie dla niemowlaka. Obecnie mamy jednak do wyboru mnóstwo różnych pluszowych zwierzątek- króliczków, koników, kotków, sówek i wielu innych. Co ciekawe, specjaliści zalecają podarowanie dziecku maskotki w celu nauki radzenia sobie z lękiem separacyjnym. Kiedy mama na chwilę pozostawi je same, może przytulić się do ukochanej zabawki i od razu poczuć się bezpieczniej. Przeglądając oferty sklepów z artykułami dziecięcymi można łatwo zauważyć, że misie dla niemowlaka najczęściej występują w kontrastowych kolorach, na przykład czerwonym, czarnym i białym. Nie jest to przypadek. Taka kolorystyka pomaga dziecku skupić wzrok na zabawce i co za tym idzie- wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową. Pluszaki, które dodatkowo są uszyte z kilku materiałów o różnej fakturze wspierają również rozwój sensoryczny malucha. Taka zabawka będzie idealnie spełniać swoją rolę i warto, by towarzyszyła dziecku już od pierwszych dni życia. Jeśli planujemy zakup maskotki na prezent, z pewnością świetnym pomysłem jest pluszak personalizowany. Przytulanka z wyhaftowanym imieniem dziecka będzie przez lata stanowić dla niego szczególną pamiątkę i niewątpliwie wzruszy rodziców pociechy.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W wypadku zabawek niemowlęcych bezwzględnie trzeba upewnić się, że są one całkowicie bezpieczne. Dlatego misie dla niemowlaka powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i posiadać specjalne atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Warto również sprawdzić, czy pluszak nie zawiera żadnych twardych ani ostrych elementów. Jeśli wybierzemy maskotkę, która będzie nie tylko piękna, ale też bezpieczna i wspomagająca prawidłowy rozwój dziecka, to możemy być całkowicie pewni, że spełni ona potrzeby obdarowanego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj