Zabawki dla rocznego dziecka, jakie wybrać?

Z pewnością każdy młody rodzic nieraz zadaje sobie pytania: co zrobić, żeby moje dziecko dobrze się rozwijało? Jak stymulować jego rozwój w bezpieczny sposób? Co więcej! Doskonale wiecie, drodzy rodzice, że małe dzieci bardzo szybko się nudzą! Jak temu zaradzić? I tu z pomocą przychodzą producenci zabawek. Kiedy dziecko skończy roczek, zaczyna chodzić i interesować się tym, co je otacza. Wówczas warto pomyśleć nad kreatywnymi zabawkami. Ale jak je wybrać, spośród takiej ilości, która obecnie widnieje na sklepowych półkach? Co zainteresuje tego małego człowieka?

Choć to pierwsza wiosna twojego malucha, nie oznacza, że trzeba wydawać majątek na zabawki. Warto skupić się nad kilkoma, które w ciekawy sposób pobudzą wyobraźnie dziecka, pomogą kształtować jego kreatywność i logiczne myślenie, a zarazem będą bezpieczne.
Z pewnością świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki drewniane: samochodziki, samoloty, ciuchcie czy klocki. Są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Idealnie sprawdzi się również sorter, dzięki któremu mały człowiek pozna kształty, kolory, a jednocześnie zachęci go do logicznego myślenia. A ile radości będzie, jeśli taki sorter zacznie grać! Jeśli mowa o logicznym myśleniu- nie może zabraknąć, oczywiście, puzzli! W sklepach jest mnóstwo propozycji kilkuelementowych układanek. Ważne, aby były na tyle duże, żeby maluch nie połknął któregoś elementu. Piankowe, drewniane, kolorowe! Idealnym sposobem na nudę dla rocznego dziecka będą książeczki edukacyjne czy stoliki interaktywne. Dzięki nim, maluszek pozna głosy zwierząt, dźwięki, jakie wydają wszelkiego rodzaju instrumenty, a także nauczy się cyferek. O tak! Bo dzieci bardzo łatwo przyswajają słowa i choć rodzicom może się wydawać, że jeszcze są zbyt małe, to gwarantuję, że w przyszłości przekonają się, jak dużo ich dziecko zapamiętało!

To tylko kilka propozycji, jednak warto zapamiętać, że zabawki to nie tylko sposób na nudę. Obecnie jest ich tak wiele, że można wybrać takie, które oprócz wspaniałej zabawy, dadzą również możliwość rozwoju małemu człowiekowi. Warto wiedzieć, że dziecko już od najmłodszych lat poznaje świat. Małe rączki uczą się konsystencji produktów oraz kształtów, zaczynają układać klocki. 12.- miesięczny maluch już zaczyna wypowiadać pierwsze słowa, co jest idealną wskazówką do tego, żeby dać mu możliwość nauki prostych wyrazów, naśladowania odgłosów zwierząt. I tu sprawdzą się zabawki interaktywne.
Kiedy już rodzice wybiorą się do sklepu z zabawkami, warto zapamiętać, że zarówno kreatywność, jak i bezpieczeństwo są bardzo ważne w rozwoju małego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj